​​​​​​​S Kolínem prohra

Z 18. kola už zbývalo odehrát poslední utkání a v něm hostila SLUNETA Medvědy z Kolína, ti si v posledním kole s chutí zastříleli a bylo jasné, že ofenziva soupeře bude velkým nebezpečím i v tomto zápase. Z tábora Ústí těsně před začátkem utkání přišla špatná zpráva, když při rozcvičení Spencer Svejcar zjistil, že menší zranění, se kterým by normálně hrál, je trochu vážnější, a proto nebude trenérovi k dispozici.

Každopádně utkání začalo dle plánu a hráči obou celků začali nejprve trochu vlažně a teprve až po několika minutách se hra rozběhla na plné obrátky. Dalo by se říci, že oba celky naplnily očekávání a věnovaly se hlavně ofenzivě. Minutu před koncem prvního dějství začali domácí hráči spíše obstřelovat koš, na druhé straně pak byli hosté o poznání úspěšnější, a když Číž trefil trojku na 15:23, musel si domácí kouč vzít oddechový čas. Tímto skóre také skončila první čtvrtina.

Domácí otevřeli druhé dějství šňůrou 5:0 a probudili fanoušky a za mohutného skandování dokonce vyrovnali na 25:25. A pak se začaly dít věci, MVP měsíce listopadu Autrey začal čarovat a SLUNETA rázem vedla 33:25. Hosté to nevzdali a bojovali dál a poločasové skóre dotáhli na 43:38.

V úvodu druhé půle sklouzla hra domácích opět k neúspěšnému obstřelování koše, a to byla voda na mlýn Kolínských, kteří toho využili a vyrovnali skóre a od té doby se hrála vyrovnaná bitva. Hosté v této části hry spoléhali hlavně na Mareše. Díky bodové šňůře 0:10 šli Medvědi dokonce do vedení 54:59. Logicky musel přijít oddechový čas domácího kouče. Po něm se třetí desetiminutovka dohrála za stavu 60:65.

A ani úvod posledního dějství nevyšel svěřencům Honzy Šotnara, Kolín odskočil na 64:72 a navíc Láďa Pecka si rychle udělal 3. a 4. faul, a navíc neudržel nervy na uzdě a SLUNETA musela dohrávat bez kapitána. Navíc SLUNETA stále tápala v útoku a hosté bodík po bodíku navyšovali svůj náskok, který se nakonec vyšplhal na dvouciferný rozdíl (69:79). Do konce utkání pak pokračovalo trápení SLUNETY, která střílela se špatným procentem, a tak si Kolín došel pro zaslouženou výhru 76:88.

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
„Gratuluji soupeři k vítězství. V prvním poločase jsme ještě hráli to, co jsme chtěli a dařila se nám naše taktika v obraně, kdy soupeř skóroval pouze 38 bodů. V druhém poločase nám začaly docházet síly, díky úzké rotaci a soupeř si zaslouženě došel pro vítězství. Musíme se dát dohromady přes svátky a jedeme dál.“

Miroslav Sodoma (trenér GEOSAN Kolín):
„Bylo to velice těžké utkání, jsme rádi za tuto výhru. Myslím, že i dle čísel jde vidět, že byla zasloužená. V prvním poločase jsme měli takovou krizičku, ale po pauze jsme to soupeři dokázali vrátit.“

Johan Haiblík (SLUNETA Ústí):
„Pro nás to byl důležitý zápas. Bohužel jsme měli spoustu střel, které jsme neproměnili, navíc nám chyběl obranný doskok, a to nám prohrálo utkání.“

Jakub Petráš (GEOSAN Kolín):
„Věděli jsme, že nás čeká náročný duel. Sluneta hraje velice dobrý basketbal, bojují, mají čtyři klíčové hráče. Nám se dnes docela dařilo, hlavně na útočném a obranném doskoku, a také jsme zastavili Ústí v rychlém protiútoku.“

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 76:88 (15:23 43:38 60:65)
Body domácí: Autrey 27, Joseph 15, Alston 13, Johnson 8, Pecka 7, Fait 6
Body hosté: Mareš 22, Číž 18, Petráš 15, Novotný a Jelínek po 12, Lošonský 4, Křivánek 3, Edogi 2
Trojky: 37/10 – 25/8
Trestné hody: 13/10 – 21/18
Doskoky: 39 - 52
Osobní chyby: 23 - 16